Konfrontacje i kompromitacje narodowych mitów - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nawiedzony przez mitycznego Wernyhorę, wprawdzie głęboko i szczerze przejęty możliwością nadejścia wieszczonej przez narodowych proroków chwili, zleca wykonanie poleceń Jaśkowi, sam zaś o wszystkim zapomina i idzie spać. Zamiast oczekiwanego Archanioła i Wernyhory do izby wpadnie tylko Jasiek, który zgubił złoty róg, a za nim wsunie się na chwilę groteskowy i niesamowity zarazem Chochoł. Inteligencja okazuje się więc niezdolna do poprowadzenia chłopów do walki. Nawarstwione w świadomości inteligenckiej mity zostały w Weselu skazane na zagładę.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Wesele - streszczenie
2  „Wesele” jako rozrachunek z narodowymi mitami
3  Realizm i “fantastyka” WeselaKomentarze: Konfrontacje i kompromitacje narodowych mitów

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-17 15:01:35

Bardzo fajne;)Miło się czyta , nie dłuży a do tego jest pomocne dla zabieganych takich jak JA:D suuper-wieeelkie wyrazy uznania za chęci do napisania;))


2018-08-22 14:14:28

rewelacja !! nic dodac nic ujac :D


2009-10-18 22:30:34

Widzę,że moja pani od polskiego dyktuje nam notatki z tej strony.. heh.. identyczną mam w zeszycie:P Uwielbiam tą stronkę.. Wszystko pieczołowicie i dokładnie napisane :) Pozdrawiam :)


2009-10-14 20:25:00

ludzie czytajcie czasem coś poza materiałami w Internecie. to zostało napisane na podstawie opracowanie (Wstępu) Biblioteki Narodowej. choć to się akurat chwali, że ktoś za Was sięgnął do źródeł...


2009-10-12 16:55:09

Gdyby nie wszystkie te rzeczowe i mądre prace zginęłabym na polskim z moja szanowną nauczycielką od polskiego. Wszystko staje sie jasne po przeczytaniu materiału z tej stronki! polecam :)
Streszczenia książek
Tagi: